Hoiame oma küla puhtana ja säästame loodust!

Konteinerid papi, klaasi ja plastiku sorteerimiseks

Meie külla sissesõidul paiknevad vallalt taodeldud suured konteinerid papi, klaasi ja plastiku sorteerimiseks, mille usina kasutamise on Oti asumi elanikud kenasti omaks võtnud.  Paneme kõigile südamele, et konteinerite kõrvale maha asetada mistahes kraami on keelatud! Konteinerite vedaja seda kaasa ei võta. Palun suruda või tükeldada oma pakendid võimalikult väikeseks, et konteinerisse mahuks rohkem kui paar pappkasti ning sulgege alati kindlalt konteineri kaaned, et prügi ei pääseks lendu.

Kui me ei suuda elementaarseid reegleid konteinerite kasutamisel jälgida võime kaotada ka konteinerite pidamise õiguse Oti asumis.

Täname hoolivaid külaelanikke, kes konteinerite ümbrust hooletute prügipaigutajate järel korrastamas on käinud!

Lõkkeplats ja metsarada

Meil on kena, lõkkekohaga külaplats metsa ääres, kus teeme erinevate ürituste raames ka lõket. Oleks tore, kui lepiksime kokku, mida sobib oma majapidamisest lõkkesse viia ja mida mitte. Kuivanud oksad ja mõni lauajupp on lubatud viia, kuid ärgem viigem lõkkesse “hoiule” oma vanu kappe ega muud mööblit. Sellistel esemetel on kombeks kibekiiresti paljuneda ja igasugune eeskuju on nakkav! Ja siis ei meenuta meie armas lõkkeplats enam teps mitte armsat lõkkeplatsi vaid prügimäge.

Palun ärge viige oma prahti metsa! Meelepete on arvata, et see jama seal kohe kõdunema hakkab ja kevadeks kadunud on. Praht tuletab end veel mitu aastat sealsamas meelde. Kui kõik õnneks läheb, rajatakse sinnasamasse metsa varsti lahe terviserada, ent enne seda tuleb praht meil endil ära koristada või prahikoristus kinni maksta. Ka niitmisjääkide tassimine metsa on inetu tegu (muuhulgas ka väärtegu!) ning näide suhtumisest.

Mänguväljakud

Meie külas on kolm vahvat mänguväljakud. Sellega koos on aga tekkinud ka mure mänguväljakutele maha visatud prügiga. Palun rääkige oma lastele ning näidake ka ise eeskuju, kuhu tuleb prügi panna ning et seda ei tohi kunagi maha visata, olgu see siis väike kommipaber, katki läinud liivakastimänguasi või mistahes muu praht.

Korra hoidmist kergendavad mänguplatsidele ehitatud prügikastid. 

Hoiame oma küla, olgem julged ja tehkem märkusi prügilastele!