Meie lapsed ja nende turvalisus

Soovime kõigil vanematel, kellel on peres väikesed või juba veidi suuremad lapsed, tagada oma laste turvalisus ja jälgida, millega teie lapsed väljaspool koduseinu tegelevad. Sellega tagame nii meie laste kui ka kõigi elanike turvalisuse ja heaolu!

MÄNGUVÄLJAKUD

Meil on külas kolm toredat mänguväljakut; Karuoti platsi väiksemate laste mänguväljak, Metsaoti platsi mänguväljak, kus asub suur külakiik, jalgpalli väravad ja lauatennise laud ja Lageda mänguväljak. Loodame, et meie küla lapsed neid ikka usinalt kasutavad, aga samas palume jälgida oma lapsi ja nende turvalisust. Eriti kehtib see suure külakiige puhul, kus kahjuks üks väiksemat sorti õnnetusjuhtum on juba aset
leidnud. 

METS

Meie küla üheks suureks eeliseks on tore mets, mis on põnev nii lastele kui ka täiskasvanutele. Soovitame siiski eriti väiksemaid lapsi üksi mitte metsa uitama lasta. Laste orienteerumisvõime ei pruugi olla metsas nii hea kui meil täiskasvanutel ning väga kergelt võib laps kaotada suunataju ja ära eksida.

LAGEDA RINGI ÄÄRNE TIIK

Lageda tee tagumises otsas asuva tenniseväljaku lähedal asub väike järskude kallastega tiik. See asub eramaal, mida omanikul ei ole kohustus piirdeaiaga piirata. Põnevad paigad leiavad meie lapsed reeglina üles aga ammu enne seda kui me lapsevanematena üldse asja olemasolust teada saame. Igal aastal on nähtud lapsi üksi selle kaldal mängimas. Libisemise korral vette ei pruugi väike laps enam oma jõududega sealt välja saada. Kuigi tiigi ääres on hoiatav silt, siis palun vestelge oma lastega ning keelake rangelt seal ilma täiskasvanuta viibimine.

RATTASÕIT JA LIIKLEMINE

Et liiklemine küla vahel oleks kõigile ohutu, siis palun tehke lastele selgeks rattaga liiklemise reeglid.

Hoolitsege ka selle eest, et lapsed kannavad rattaga sõites kiivrit!

Talvisel ajal on nii laste- kui ka täiskasvanute elupäästjaks helkur!