Külaseltsist

Vaela külaselts on asutatud aastal 2009, 5 aktiivse külaelaniku algatusena. Sooviks oli koondada Oti ja Vaela asumi põliselanikud ja kiiresti kasvava küla uuselanikud ühtsesse külaseltsi, mis aitaks edendada mitmesugust külategevust kuid eelkõige oli eesmärgiks väga vajalike mänguväljakute rajamine meie küla lastele, mis arendaja tegevusest olid välja jäänud. Esimesed mänguväljakud valmisid juunis 2013.

2009 aasta alguses sai asutatud MTÜ Oti Külaselts, loodud veebileht, hiljem Facebooki leht. Aktiivselt alustati küla sporditegevusega ning liituti Mõisaküla spordiarmastajatega nn. Mõisaottide nime all valla sportmängude võistkonnaks ning ühel aastal võidetud ka ülevallaline esikoht. Praegu on meie küla esindatud Vallarahva Sportmängudel koos Mõisakülaga ühise meeskonnana “Vaela-Mõisaküla”. Kuna elanike arv meie külas on kiirelt kasvanud ja piirkond on laienenud, muutis külaselts oma nime 2018 aasta suvel MTÜ Vaela külaseltsiks.

Vaela Külaselts alustas juba esimesel asutamise aastal kevad- ja sügistalgutega ning küla suvelõpupeoga. Lisaks talgutele ja suvelõpupeole, on meie külas toimunud külaseltsi algatusel palju vahvaid üritusi – “Avatud kohvikute päev”, “Spordi- ja laadapäev”, “Laste esmaabi koolitus” jne. Küla kasvades, liitub igal aastal järjest rohkem peresid meie külaseltsiga.

Aastal 2013 hakkas Vaela külaselts välja andma küla infolehte, mis jõuab postkastidesse kaks korda aastas – kevadel ja sügisel. Oleme ainus küla Kiili vallas, kes annab välja päris oma külalehte!

MTÜ Vaela Külaseltsi tegevust organiseerib ja koordineerib 5 liikmeline juhatus ja mitmeliikmeline mõttekoda. Meie põhieesmärk on arendada küla tegevust ja hoolida oma inimestest kõigi murede ja rõõmudega.

Oleme esindatud ka Kiili valla volikogus, sest Vaela külaseltsi juhatuse liige, Heret Annus sai viimastel KOV valimistel valituks Kiili valla volikokku, kus ta esindab meie küla ja rahvast.

ME HOOLIME OMA KÜLAST JA INIMESTEST!