Kandke helkurit ja jälgige kiirust!

Käes on pimedad sügis- ja talveõhtud ja et liiklemine oleks ohutu nii jalakäijatele, jalgratturitele kui ka mootorsõidukite juhtidele, paneme kõigile südamele kasutada helkurit ja jälgida piirkiirusi!

Helkur ei ole iluasi, veel vähem mänguasi – helkur on teie odavaim elukindlustus!
Tumedates riietes ja helkurita jalakäija ilmub autojuhi vaatevälja lähitulede valgel parimal juhul alles 30 meetri kauguselt. Juhil jääb temani jõudmiseks aega vaid mõni sekund ja seepärast ei suuda juht ootamatult nähtavale ilmunud jalakäijale otsasõitu vältida.
Kõige ohtlikum situatsioon jalakäijale on, kui autod lähenevad teineteisele pooltuledega. Sellisel juhul märkab autojuht helkurita jalakäijat alles paarikümne meetri kauguselt.
Korralik helkur on auto lähitulede valguses nähtav juba 130-150 meetri kauguselt, kaugtulede valgusel 300 meetri kauguselt ning autojuhil jääb piisavalt aega, et sõitu aeglustada ja jalakäijast ohutult mööduda.
Liiklusseadus kohustab kõiki – jalakäijaid, õhtupimeduses sörkijaid, jalgrattureid või näiteks rulluisutajaid – end pimedal ajal helkuri, ohutusvesti või valgusallikaga nähtavaks tegema.

Kõigil autojuhtidel palume jälgida piirkiirust!
Eriliselt tähelepanelik peaks olema bussipeatuste läheduses. Meie külas on palju lapsi ja et kõigil oleks turvaline ja ohutu liigelda, peavad ka autojuhid olema tähelepanelikud!

Hooligem üksteisest!